topovat ověřit
  •  
  • vložené: 13.08.2023
  • 233x

Aureum Animae

  • Chováme: Zlatý retriever
Náhľad

Ako, prečo a kedy naša stanica vznikla?

Naša CHS vznikla v roku 2020 po tom ako sme sa rozhodli našej fenke umožniť mať potomstvo a urobiť to správnym spôsobom. Venovať sa chovateľstvu nie pre zisk, ale spôsobom ktorý rozvíja kvalitu plemena a humánny prístup k našim priateľom psom.

Prečo sme sa rozhodli práve pre zvolené plemená?

Už prvý psík ktorého sme si adoptovali z útulku bola fenka kríženka golden retriever. Bola úžasná. Zlaťáci nás očarili nadobro.

Aký bol náš prvý psík? Ako sme k nemu prišli?

Volala sa Dafne a prišla k nám z útulku. Po nej bola ešte Maddie a aj túto sme si našli v útulku. Tiež to bola zlatá retrieverka, rovnako úžasná ako Dafne. Navždy zmenili naše životy a ostanú v našich srdciach.

Aké máme zásady a ciele v chove?

Naše psy sú členovia našej rodiny. Idú s nami všade. Na dovolenky, na túry alebo do reštaurácie, za našimi priateľmi a aj za ľuďmi ktorí potrebujú pomoc. Zaslúžia si láskavý prístup a to isté chceme zabespečiť aj pre potomstvo našich psov.

Akých akcií sa s psíkom zúčastňujeme?

V rámci chovateľstva absolvujeme medzinárodné a klubové výstavy, povinné skúšky potrebné k uchovneniu a klubové akcie. Okrem toho sa venujeme canisterapii kde sme absolvovali sériu seminárov a záverečné skúšky. Tiež pravidelný výcvik ktorý psíky nesmierne baví. Do zahraničia cestujeme so psami nie len na dovolenky ale aj na výstavy.

Aké úspechy sme s psíkmi dosiahli?

Výborné hodnotenia zo všetkých absolvovaných výstav (najlepšie V2 na klubovej výstave a OVVR 1.cena) Na záverečných skúškach canisterapického kurzu sme získali uznanie "najlepší canisterapeutický team kurzu".

Aký servis ponúkame novým majiteľom? Sme s nimi v kontakte?

K novým majiteľom ide od nás šteniatko v dobrej zdravotnej kondícii, zaočkované, začipované. Výhodou malej chovateľskej stanice je, že môžeme zabespečiť aj maximálnu možnú socializáciu šteniatka. Naše zvieratká majú kontakt s ľuďmi, deťmi aj inými psíkmi ešte pred tým než si ich noví majiteľia odvedú. S ľuďmi, ktorí si od nás zoberú šteniatko, udržiavame pravidelný kontakt. CHS opúšťajú psíky a fenky so štartovacím balíčkom a ďalej ochotne poskytujeme rady ohľadom krmiva, starostlivosti a výcviku. Najnovšie máme doma aj salón a hotel pre psy, vieme tak poradiť v starostlivosti o srsť, prípadne zabezpečiť dočasné ubytovanie a starostlivosť. Organizujeme aj pravidelné stretnutia majiteľov z jedného vrhu.

Naše motto

Daj a dostaneš.

Náhľad
stanica založená: 02.11.2020
sídlo stanice:   Trenčiansky kraj / okr. Púchov / Lysá pod Makytou
registrovaná u: FCI (SKJ, ČMKU)
chovné plemená: Zlatý retriever