topovat ověřit

Články

Originálne a praktické čítanie nielen pre psičkára :-)

 • 975x

Ako stráviť pokojný Silvester so psom?

100%

Posledná noc v roku sa blíži a pre psíkov aj ostatných domácich miláčikov to znamená veľa stresu. Všetci oslavuje príchod Nového roka a, samozrejme, nechýbajú ani nenávidené ohňostroje, ktoré psíkom naháňajú strach. Bojí sa váš pes delobuchov?

 • 803x

Druhy alergií u psov

100%

Alergie sú vo svete psov a ich chovateľov stále častejším problémom. O tom, prečo sú alergie na vzostupe, sa môžeme len domnievať. Niektorí vedci ich berú ako genetický a dedičný problém.

 • 7 742x

Dizajnové psy: kríženci alebo nové plemená?

100%

V dnešnej dobe sú veľmi moderné krížence rôznych čistokrvných plemien. Títo psi sa nazývajú hybridy alebo dizajn psi. Existuje ich veľké množstvo a rozšírené sú najmä v Amerike. My sa zameriame na tie, s ktorými sa môžete stretnúť v Slovenskej republike

 • 5 154x

Divoko žijúce psy

100%

Okrem známych a riadne domestikovaných plemien psov existujú aj tie menej známe, uznané aj neuznané FCI. Niektorí z týchto psov v dnešnej dobe stále obývajú divočinu, alebo žijú v zoologických záhradách.

 • 5 128x

Plemená najviac ohrozené horúčavou

100%

V tomto článku si povieme, ktoré plemená sú najviac ohrozené horúčavou. Čo robí psa odolným voči vysokým teplotám a prečo niektorí psi znášajú vysoké teploty lepšie ako druhí?

 • 4 452x

Letná dovolenka so psom

100%

Chystáte sa v lete na dovolenku a neviete, či vziať svojho štvornohého miláčika so sebou alebo mu radšej zabezpečiť stráženie? Prečítajte si klady a zápory oboch možností.

 • 5 423x

České národné plemená

80%

Pre každú krajinu sú typické určité psie plemená. Česká republika má hneď sedem národných plemien a o jedno z nich sa delí so Slovenskou republikou.

 • 16 989x

Plemená psov inšpirované vlkmi

100%

Milujete psy, ale uchvacuje vás majestátnosť a nespútanosť vlkov? Veľa chovateľov sa pokúsilo snúbiť pôvaby vlkov s povahou psa. Niektorí boli úspešní viac a iní menej. My vám teraz predstavíme niekoľko psích plemien, v ktorých línii sa priamo vyskytujú vlci..

 • 8 436x

Ako sa pripraviť na bonitáciu

80%

Zaobstarali ste si šteňa s preukazom pôvodu a plánujete jeho zaradenie do chovu? Potom vás čaká bonitácia, pri ktorej bude pes starostlivo posúdený. Poradíme vám, ako sa na túto psiu „skúšku dospelosti“ pripraviť.

 • 5 472x

Organizácia zaštiťujúca chov psov s preukazom pôvodu

80%

Chcete si zaobstarať psa s preukazom pôvodu, ale narazili ste na chovateľa, u ktorého si nie ste istí, či má naozaj šteňatá s pravým rodokmeňom? Uvedieme vám na pravú mieru, ako je to s organizáciami, ktoré zastrešujú chov psov.

 • 4 492x

Čipovanie a iné metódy označovania psov

100%

Označenie psa je veľmi dôležité najmä pre prípad jeho straty. K najrozšírenejším spôsobom patrí v dnešnej dobe čipovanie, ale vybrať si môžete aj iné metódy, ako psíka označiť.

 • 10 259x

Prepočet veku psa na roky ľudské

80%

Ak vlastníte psa, určite ste sa už stretli s tvrdením, že ak vynásobíme vek psa siedmimi rokmi, získame prepočet na roky ľudské. Toto nie je až tak pravda. Vlastne pravda je, že celé je to oveľa komplikovanejšie.