topovat ověřit

Články

Chov a výcvik psov

  • 14 442x

Ako sa pripraviť na bonitáciu

100%

Zaobstarali ste si šteňa s preukazom pôvodu a plánujete jeho zaradenie do chovu? Potom vás čaká bonitácia, pri ktorej bude pes starostlivo posúdený. Poradíme vám, ako sa na túto psiu „skúšku dospelosti“ pripraviť.

  • 10 311x

Ako začať chovať psy s preukazom pôvodu

80%

Chceli by ste sa venovať chovu psov, ale neviete, čo to predstavuje? Než budete v rukách držať čerstvo narodené šteniatka, tak vás čaká dlhá cesta. Zoznámime vás s úkonmi, ktoré je nutné vykonať a poradíme s tým, ako pri nich postupovať.

  • 27 839x

Vzory kúpnej zmluvy

100%

Tento vzor kúpnej zmluvy slúži ako informačný prostriedok pri kúpe šteňaťa či psa s preukazom pôvodu/bez preukazu pôvodu.

  • 8 350x

Psie skúšky ČR

80%

Absolvovanie skúšok hrá veľkú úlohu z mnohých hľadísk a je vysoko prínosné pre každého chovateľa a jeho psa. Testy by mali byť akousi cieľovou métou a zavŕšením starostlivého výcviku, fungovať ako stimulant vo výcvikovom úsilí. Sú overením efektivity

  • 33 017x

Ako naučiť malé šteňa močiť vonku

100%

Zaobstaranie psa je určite slastnou záležitosťou každého z nás. Vysnívaný miláčik rodiny, ktorý je v útlom veku veľmi roztomilý a v mnohých situáciách doslova komický. Nad jeho vzhľadom sa iste rozplýva väčšina z nás.

  • 9 321x

Správna výchova a výcvik psa

80%

Pes je určite miláčikom a domácim miláčikom mnohých z nás. Tohto tvora si kupujeme ako verného priateľa, ktorý s nami trávi väčšinu voľného času a vo svojej podstate sa stáva neoddeliteľnou súčasťou rodiny.