topovat ověřit

Články

Praktické rady

 • 1 728x

Ako stráviť pokojný Silvester so psom?

80%

Posledná noc v roku sa blíži a pre psíkov aj ostatných domácich miláčikov to znamená veľa stresu. Všetci oslavuje príchod Nového roka a, samozrejme, nechýbajú ani nenávidené ohňostroje, ktoré psíkom naháňajú strach. Bojí sa váš pes delobuchov?

 • 9 851x

Koľko stojí chov psov s preukazom pôvodu?

80%

Chcete si kúpiť šteňa s preukazom pôvodu a radi by ste vedeli, čo všetko sa skrýva za cenou vami vybraného štvornohého miláčika? Zoznámime vás s výdavkami, ktoré musí chovateľ vynaložiť.

 • 4 251x

Čo robiť pri strate alebo náleze psa

80%

Strata psa je nočnou morou pre každého majiteľa psa. Bohužiaľ aj napriek najväčšej opatrnosti sa to môže stať každému z nás v závislosti od okolností. Nález psa je úplne odlišný prípad, namiesto beznádeje pocítite radosť, že niekomu vrátite jeho milovaného maznáčika.

 • 7 585x

Plemená najviac ohrozené horúčavou

100%

V tomto článku si povieme, ktoré plemená sú najviac ohrozené horúčavou. Čo robí psa odolným voči vysokým teplotám a prečo niektorí psi znášajú vysoké teploty lepšie ako druhí?

 • 5 586x

Letná dovolenka so psom

100%

Chystáte sa v lete na dovolenku a neviete, či vziať svojho štvornohého miláčika so sebou alebo mu radšej zabezpečiť stráženie? Prečítajte si klady a zápory oboch možností.

 • 14 328x

Ideme na krytie

80%

S tým, čo predstavuje chov psov a čo je nutné zariadiť, sme vás už zoznámili v článku Ako začať chovať psy s preukazom pôvodu. Pokiaľ máte chovnú sučku, tak vaše cesta uchovnením rozhodne nekončí, práve naopak. Máte pred sebou obdobie plánovania a ďalších starostí

 • 6 345x

Ako sa chrániť pred kliešťami a blchami: výber antiparazitík pre psov

80%

Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným vonkajším parazitom (ektoparazitom), tak by ste mali svojmu psovi zaobstarať účinnú ochranu. Na trhu je veľa výrobkov, z ktorých môžete vyberať, aký je však pre vášho psa ten najlepší?

 • 45 837x

Aký pes je vhodný do bytu

100%

Bývate v byte a život bez psa si neviete predstaviť? Ani nemusíte, existuje veľa plemien, ktoré sú vhodné na spolužitie v byte a nebudú vás výrazne obmedzovať.

 • 10 678x

Pes v zime

80%

Zima pomaly klope na dvere a my jej budeme musieť otvoriť. Je na ňu pripravený aj náš pes? Aby pes prečkal zimné obdobie v zdraví, je potrebné pre neho urobiť niekoľko vecí. A tie sú odlišné podľa plemena. Je jasné, že dlhosrsté plemená, akými sú...

 • 8 289x

Psy a Silvester

100%

Koniec roka. Človek oslavuje, zvieratá nie. Delobuchy, ktoré po celý posledný deň v roku búchajú už od rána, môžu nejedného psa vystresovať. Na toto by mali majitelia štvornohých miláčikov pamätať, a či nechcú začiatok nového roka tráviť hľadaním nevedno..

 • 5 966x

Pes z útulku. Áno, či nie?

80%

Možno práve teraz prešľapujete pred rozhodnutím zaobstarať si psa z útulku alebo od chovateľa. Každá voľba má svoje pre a proti, a preto rozhodnutie je lepšie neunáhliť.

 • 11 137x

Ako sa pripraviť na výstavu?

100%

Máte doma psa s preukazom pôvodu FCI a chceli by ste ukázať jeho kvality na výstave? Zoznámime vás s jej priebehom a poradíme, ako sa na ňu prihlásiť.