topovat ověřit

Ako naučiť psa počúvať aj na voľno

  • Poslušnosť i bez vôdzky
80%

Vôdzku by ste nemali brať ako nutné zlo, ale ako dobrého kamaráta, ktorý vám môže veľmi pomôcť, podobný prístup by k nemu mohol mať aj váš psík, nie je to nič za trest.

Pokiaľ váš pes ovláda nejaké triky alebo povely, ale na voľno vás nepočúva, tak začnite pomaly a hlavne doma. Pripnite ho na vôdzku, ktorú pokojne nechajte voľne na zemi a trénujte. Potom ho odopnite a pokračujte. To isté zopakujte aj vonku a nezabudnite si vziať maškrty.

Hlavným problémom poslušnosti vonku a bez vôdzky je mnoho lákadiel z vonkajšieho prostredia, i na to sa môžete pripraviť. Opäť začnite doma. Trénujte a na zem hoďte nelákavé maškrty alebo hračku a postupne pridávajte obľúbenejšie veci. Pes by si ich nemal všímať a venovať pozornosť iba vám.

Záleží tiež na prostredí, kde cvičíte, preto vždy začínajte doma, kde to pozná. Potom sa môžete presúvať aj na cudzie miesta.

Nezabudnite psa naučiť jasný povel, že ho prepúšťate z vôdzky, aby si nemyslel, že sa môže rozbehnúť, hneď ako klapne karabínka. Povel voľno nevravte prehnane nadšene, akoby to bola veľká odmena, keď sa môže váš pes rozbehnúť od vás.

Ako je na tom s počúvaním vonku a bez vôdzky váš pes? Máte nejaké zaručené tipy? Napíšte nám ich do komentára.

pozreté: 3 005x

Budeme radi, keď toto video ohodnotíte :-)

80%

Čo Vás zaujalo? Chýba Vám tu niečo?
Napíšte komentár...