topovat ověřit

Psie videá

Zaujímavosti

  • 50x

Odmietanie jedla od cudzích ľudí

100%

Každý pánko chce mať poslušného psíka, s ktorým sa nemusí báť ísť von medzi ľudí. Naučiť psa nebrať si jedlo od cudzích, alebo zbierať náhodné dobrôtky v parku je veľmi užitočné.

  • 36x

I maznáčikovia sa môžu stať hrdinami

100%

Maznáčikovia sú citliví na rôzne veci a dokážu spoznať to, čo si my ľudia nie sme schopní všimnúť. Mnohokrát už pomohli svojim pánom z nepríjemných situácií a alebo im rovno zachránili život.

  • 33x

Ako je to s psími množiarňami?

100%

Ďalší diel obľúbeného Psieho radcu, ktorým sprevádza Patricie Solaříková. Tentoraz sa bude venovať tematike množiarní a prizvala si k tomu rovno dve hostky, ako prvú hereckú kolegyňu Janu Bernáškovú a ďalšou hostkou je pani Václava Brabcová – predsedníčka spolku na ochranu zvierat.

  • 36x

Zásah psích záchranárov

100%

Premýšľali ste niekedy o tom, aká náročná je práca psieho záchranára? Pozrite sa, ako špeciálne cvičené psy hľadajú obete v sutinách a dokážu zachrániť ľudské životy. Dozviete sa tiež, ako ich práca prebieha a na čo všetko si musia záchranári dávať pozor.

  • 73x

Ako sa pripraviť na príchod šteňaťa

100%

Tešíte sa na nový štvornohý prírastok do rodiny? Pozrite sa, na čo by ste sa všetko mali pripraviť, a ako prvý deň šteňaťu v novom domove čo najviac spríjemniť. Nezabudnite si dopredu nakúpiť základné vybavenie, aby malo šteniatko svoj brlôžtek, misky a ďalšie potreby, bez ktorých sa neobídete.

  • 88x

Odnaučte psa, aby škamral o jedlo

100%

Prekáža vám, že váš pes dranká o jedlo, keď niečo pripravujete v kuchyni, alebo keď sami jete? Drankanie je zlozvyk, ktorý je možné odnaučiť. Keď psovi dáte kúsok jedla, tak v podstate jeho chovanie odmeníte, a to sa musí zmeniť, ale je dôležité, aby spolupracovali všetci členovia vašej domácnosti.

  • 93x

Výcvik na športovú kynológiu

100%

V dnešnej dobe existuje niekoľko kynologických odvetví a vo videu je priblížená športová kynológia. Viete, o čo ide? Zahŕňa celkom 3 disciplíny – poslušnosť, obranu a stopu. Pozrite sa, aké plemená sa využívajú najčastejšie, alebo ako dlho výcvik takého psa trvá.

  • 76x

Ako prebieha výcvik vodiacich a asistenčných psov?

100%

Vodiace a asistenčné psy sú nenahraditeľnými pomocníkmi nevidomých alebo hendikepovaných ľudí. Prechádzajú náročným výcvikom, ktorý možno prirovnať k výcviku policajných psov. Musia presne vedieť, kedy zastaviť a ako sa zachovať, aby neohrozili svojho pána, ktorý je na nich závislý.

  • 616x

Aké sú najobľúbenejšie psie plemená?

60%

Na svete existuje niekoľko stoviek rôznych psích plemien. Líšia sa medzi sebou nielen veľkosťou, exteriérom a povahou, ale tiež využitím. Pozrite sa, aké plemená patria dlhodobo k tým najobľúbenejším, ide o služobné psy, športovcov aj gaučákov, máte niektoré z nich doma?

  • 111x

Ako správne cvičiť psa

100%

Plánujete kúpu nového člena rodiny a neviete, ako ho začať cvičiť? Pozrite sa na toto video, nielen že sa dozviete, kedy je vhodná doba na výcvik šteňaťa, ale tiež ako s tým začať tak, aby to šteniatko bavilo a udržali ste si jeho pozornosť. Ale pozor, najskôr je nutné vychovávať a socializovať!