topovat ověřit

Ideme k veterinárovi so šteňaťom aj starším psom

  • Ako prebieha návšteva u veterinárneho lekára?
100%

Návšteve veterinárneho lekára sa nevyhnete, a preto by ste jeho výberu mali venovať dostatok pozornosti ešte pred zakúpením šteňaťa. Veterinár by od vás nemal byť príliš vzdialený, aby ste boli schopný k nemu dôjsť alebo prísť za krátky čas. Dôležitý je samozrejme jeho prístup k zvieratám a jedným z rozhodujúcich faktorov môže byť i to, či slúži pohotovosť na telefóne či nie.

V šteňacom veku navštevujete veterinára častejšie, než psík dostane všetky očkovania. Pokiaľ nie je váš pes nijako chorý, alebo sa mu nestane úraz, tak obvykle chodíte na prehliadku v dospelosti len raz ročne, kedy tiež dochádza k pravidelnému preočkovaniu. Na návštevu veterinára je vhodné sa objednať, aj keď je čas samozrejme orientačný, pretože môžu ošetrovať nejaký vážny prípad, tak viete, že nebudete v čakárni zbytočne čakať. A väčšina psov neznáša dobu strávenú u veterinára veľmi dobre.

V čakárni si vždy vyberte také miesto, aby vášho psa neobťažoval iný pacient a samozrejme kroťte svojho psa natoľko, aby neotravoval iných. Pokiaľ to tam znáša veľmi zle, tak môžete chodiť vo dvojici, kedy jeden čaká a druhý je so psom vonku či v aute a potom ide rovno do ordinácie. Pripraviť si môžete maškrty, ale väčšinou ich psy v strese odmietajú.

Ako ste na tom s chodením k veterinárovi vy? Má váš pes problém prekročiť prah ordinácie, alebo je to pokojný psík a je v pohode? Pochváľte sa nám do komentára.

pozreté: 1 462x

Budeme radi, keď toto video ohodnotíte :-)

100%

Čo Vás zaujalo? Chýba Vám tu niečo?
Napíšte komentár...