topovat ověřit

Všetko o malých plemenách

  • Malé plemená psov: všetko, čo je dobré vedieť
100%

Psy môžeme rozlišovať hneď z niekoľkých pohľadov. Viete napríklad, že Medzinárodná kynologická federácia rozdeľuje psie plemená celkom do desiatich skupín? A to podľa rôznych špecifických rysov, plemien a zameraní. Nájdeme tam ovčiarske plemená, stavačov, chrtov, ale aj spoločenské plemená. Ďalej môžeme psy rozlišovať podľa veľkosti, práve na malé, veľké a stredné plemená.

Vo videu sa zameriavajú na špecifiká malých plemien. Majú mnoho výhod, vďaka veľkosti sa hodia aj do najmenších bytov, dá sa s nimi ľahko cestovať a pokojnejšie psy, ktoré nie sú tak náročné na pohyb, sú vhodné aj pre seniorov. Veľkou výhodou je to, že malé plemená sú dlhoveké.

Napriek tomu, že sú tieto psíky malé, tak energie majú dosť, sú inteligentné a samozrejme potrebujú aspoň základný výcvik, rovnako ako každý iný pes. S deťmi vychádzajú dobre, ale je potrebné ich strážiť aj z toho dôvodu, aby im napr. deti nechcene neublížili.

Ako príklad malých plemien sa vo videu uvádza jazvečík, border teriér, jack russell teriér, parson russell teriér a čivava. Sú tiež stručne predstavené.

Máte doma malé plemeno a radi by ste k videu niečo dodali? Napíšte nám do komentára.

pozreté: 2 396x

Budeme radi, keď toto video ohodnotíte :-)

100%

Čo Vás zaujalo? Chýba Vám tu niečo?
Napíšte komentár...