topovat ověřit

České národné plemená psov

  • České psie plemená
80%

Česká republika sa môže pýšiť 7 národnými plemenami a o jedno z nich sa delíme so slovenskými susedmi. Patrí tam český fúzač, pražský krysiarik, český horský pes, český strakatý pes, chodský pes, český teriér a československý vlčiak. Vo videu sa viac dozviete práve o českom teriérovi, chodskom psovi a československom vlčiakovi.

Český teriér je naše prvé plemeno, ktoré bolo uznané Medzinárodnou kynologickou federáciou. Vyšľachtil ho pán František Horák. Ide o lovecké plemeno, ktoré je poľovníkmi veľmi obľúbené, ale v dnešnej dobe slúži i ako spoločník. Je to pokojné plemeno, ktoré je k cudzím ľuďom rezervované. Je veľmi inteligentné a má veľkú chuť k jedlu.

Chodský pes pomáhal Chodom strážiť hranice a je známy z Psohlavcov. Je to všestranne využiteľný pes. Okrem pasenia zvláda aj obľúbené športy ako je agility, dogdancing, dogfrisbee, poslušnosť a ďalšie. Záleží skutočne na konkrétnom jedincovi a jeho majiteľovi, čo ich bude baviť.

Československý vlčiak patrí k tzv. vlčím plemenám a vznikol krížením vlka a nemeckého ovčiaka. Povahovo to nie je jednoduché plemeno, pretože tam zostalo niečo práve z toho vlka. Vlčiak nie je slepo poslušný a je zvyknutý konať sám. Typické je vlkošedé sfarbenie. Napriek tomu, že plemeno bolo vyšľachtené v bývalom Československu, tak v dnešnej dobe má nad ním patronát Slovensko.

Českým národným plemenám sme už venovali i článok, takže pokiaľ vás táto tematika zaujíma, môžete sa pozrieť tu.

Máte sami skúsenosť s českými národnými plemenami, alebo sa ešte len chystáte si psa z tejto skupiny kúpiť? Napíšte nám, alebo vložte fotku do komentárov.

pozreté: 2 411x

Budeme radi, keď toto video ohodnotíte :-)

80%

Čo Vás zaujalo? Chýba Vám tu niečo?
Napíšte komentár...