topovat ověřit

Je československý vlčiak plemeno pre vás?

  • Kúpa československého vlčiaka: pre a proti
100%

Kúpa psa je veľká vec pre celú rodinu a rozhodne by ste mali zvážiť všetky pre a proti. Pokiaľ obdivujete československého vlčiaka, tak si pustite toto video, pretože vás môže prekvapiť aj zaskočiť, čo sa dozviete.

Československý vlčiak je jedno z našich národných plemien, ale patronát má Slovensko. Mnohí si ho budú spájať s nemeckým ovčiakom a očakávať dokonalú poslušnosť, tu ale pozor! ČSV nemá jednoduchú povahu, takže nie je vhodný pre každého.

A aké sú negatíva tohto plemena? Dospelí jedinci sa neznášajú s rovnakým pohlavím. Je nutné mať svojho psa medzi ostatnými vždy pod kontrolou. Ďalej nemá rád samotu, môže ničiť nábytok a tiež vyje, takže môžete mať problém so susedmi. Výcvik ČSV je v porovnaní s inými plemenami obťažnejší, sú veľmi inteligentné, ale neznášajú opakovanie a potrebujú správnu motiváciu a hlavne trpezlivosť na strane pána. Už od šteňacieho veku je potrebné regulovať vrčanie a hryzenie. Pri pĺznutí počítajte s množstvom chlpov, ktoré budú úplne všade. Na prechádzkach si dajte pozor na silný lovecký pud.

Aby to neboli iba zápory, tak sa teraz pozrieme aj na klady plemena. ČSV je veľmi chytrý. Je veľmi aktívny, je to ideálny spoločník na dlhé túry či dogtrekking. Vďaka hustej podsade môže bývať vonku, pretože srsť ho ochráni proti vonkajším vplyvom. Dokonca môže bývať aj v byte, ale iba za predpokladu, že uspokojíte jeho potrebu pohybu. Tak snáď sme vás veľmi neodradili.

Ste hrdými majiteľmi československého vlčiaka? Pochváľte sa nám vašimi skúsenosťami či fotkami do komentára.

pozreté: 1 391x

Budeme radi, keď toto video ohodnotíte :-)

100%

Čo Vás zaujalo? Chýba Vám tu niečo?
Napíšte komentár...